Bieszczady stanowią region górski znakomicie nadający się do uprawiania górskiej turystyki jeździeckiej. Od dawna przyciągały one miłośników konnej włóczęgi. Dlatego tutaj działa wyjątkowo dużo ośrodków górskiej turystyki jeździeckiej. Tutaj też pracują liczni Przewodnicy GTJ PTTK służąc swą wiedzą i doświadczeniem licznym turystom. Powstało i nadal powstaje wiele kilometrów szlaków konnych. Oprócz Bieszczadzkiego Szlaku Konnego PTTK, mamy w Bieszczadach także inne szlaki konne wytyczone przez PTTK oraz Bieszczadzki Park Narodowy. Bieszczadzki Szlak Konny PTTK zaczyna się na skraju Bieszczad - w Ośrodku Górskiej Turystyki Jeździeckiej - Latarnia Wagabundy w Woli Michowej i prowadzi przez Nasiczne, dalej zatacza pętlę przez najpiękniejsze i najdziksze tereny Bieszczad, w tym przez pasmo Otrytu, powraca do Nasicznego, skąd prowadzi do Wołosatego.

KILKA SŁÓW O RAJDACH
Rajdy konne to przygoda niesamowita, to sprawdzenie umiejętności a przede wszystkim charakteru, wytrzymałości i pozytywnego stosunku do ludzi i zwierząt. To dużo więcej niż tylko sobotnio - niedzielne przejażdżki konne. Rajdy to kontakt z koniem przez wiele godzin, nie tylko w siodle, to całodobowa opieka nad zwierzęciem, nocne dyżury przy koniach, karmienie, pojenie, czyszczenie i przebywanie wielokilometrowych tras. Dopiero wtedy powstaje silny związek emocjonalny człowieka z koniem. Wtedy naprawdę zaczynasz szanować to magiczne zwierzę. Można o tym pisać i mówić w nieskończoność, ale po co zanudzać? Przecież dużo lepiej po prostu spróbować! Kto się raz zaraził - będzie wracał - gwarantujemy!


 
 
STAJNIE USYTUOWANE W BIESZCZADACH WYSOKICH PROPONUJĄ

Rajdy kilkudniowe

W maju i czerwcu oraz wrześniu i październiku możliwość zorganizowania rajdu (od 4 do 7 dni) dla grup min. 4 osobowych. Termin i trasa do uzgodnienia - dostosowana do możliwości i wymagań uczestników.

Rajdy weekendowe

3 dniowe, z jednym noclegiem w schronisku oraz „gwiaździste” - czyli cały dzień w trasie i powrót na noc do domu, a rano znów w trasę.

Zapewniają: zdrowego, bezpiecznego, konia z kompletnym rzędem (konie są ubezpieczone od szkód poczynionym osobom trzecim - polisa OC); wyżywienie dla koni, noclegi dla koni; profesjonalnego przewodnika; 2 syte posiłki dziennie dla ludzi (śniadanie i obiadokolacja); noclegi; niezapomniane przygody i wspaniałe wspomnienia...

CO ZABRAĆ NA RAJD?

Jak najmniej, tzn.: śpiwór, skromne przybory toaletowe (typu pasta, szczotka do zębów, mydło, mały ręcznik), jedna kurtka na deszcz (nieprzemakalna), ubranie (na sobie) przystosowane do chłodnych letnich dni (w razie upałów - zawsze można przytroczyć do siodła), mile widziany toczek (dla bezpieczeństwa), przed słońcem i deszczem najlepiej chroni kapelusz, telefon komórkowy z ładowarką, polisę NW osobistą (konie są ubezpieczone od szkód poczynionych osobom trzecim - polisa OC, polis indywidualnych uczestnikom rajdu nie oferujemy), dobry humor i pozytywne nastawienie do ludzi i zwierząt...

Terminy rajdów: do uzgodnienia indywidualnie.
 

 
 
STAJNIE ZNAJDUJĄCE SIĘ W OBSZARZE BIESZCZADÓW WYSOKICH

1. Carpatica Bieszczadzka Stajnia Rajdowa
38-608 Wetlina, Krzywe 14
tel. +48 603 109 128
e-mail: piotr@sosnowydwor.pl
strona internetowa: www.carpatica.pl

2. Ośrodek Górskiej Turystyki Jeździeckiej STAJNIA BATIARA
Dorota i Krzysztof Szymala
Strzebowiska 14, 38-608 Wetlina
tel. +48 504 249 784
e-mail: batiar@interia.eu
strona internetowa: www.stajniabatiara.cba.pl

3. Stajnia KULBAKA
Strzebowiska 1, 38-608 Wetlina
tel. Marta: +48 501 38 38 82, Krzysztof: +48 502 38 38 82
e-mail: kulbaka@kulbaka.eu
strona internetowa: www.kulbaka.eu

4. Stajnia Bieszczadzka "Czarny Kot" - Ewelina i Jacek Krawiec
Buk 9, 38-607 Cisna
tel. +48 507 120 725, +48 501 066 180
e-mail: czarnykotbieszczady@czarnykotbieszczady.pl
strona internetowa: www.czarnykotbieszczady.pl

5. OGTJ "Połoniny" T. Kwiatkowski 
38-607 Żubracze 15
tel. +48 502 507 802 
e-mail: info@kwiatkonie.pl
strona internetowa: www.kwiatkonie.pl

6. Zachowawcza Hodowla Konia Huculskiego BdPN
Wołosate, 38-714 Ustrzyki Górne
tel. +48 13 461 03 50
e-mail: brudziak@bdpn.pl
strona internetowa: www.bdpn.pl

7. U Prezesa
Chmiel 28, 38-713 Lutowiska
tel. +48 500 400 914
e-mail: asia@koniewbieszczadach.pl
strona internetowa: www.koniewbieszczadach.pl

8. Stadnina Koni Huculskich TROHANIEC
Lutowiska 43, 38-713 Lutowiska
tel. +48 667 662 203
e-mail: rafbi@wp.pl
strona internetowa: www.konie-bieszczady.pl