Wystawa fotograficzna Ewy i Marcina Scelina „Przez łąki i lasy Bieszczadów”
31. stycznia – 25. lutego 2014, Gminne Centrum Kultury i Ekologii, Cisna

Galeria Przy Pętli (Gminne Centrum Kultury i Ekologii w Cisnej) bardzo serdecznie zaprasza w dniu 31.01.2014 r. na wernisaż wystawy fotograficznej "Przez łąki i lasy Bieszczadów". Autorami zdjęć są Ewa i Marcin Scelina.
W programie m.in.: poezja Romana Zielonki, koncert Wojciecha Głuszko oraz zaproszenie na bieg narciarski "Tropem Wilka" organizowany przez Nadleśnictwo Cisna oraz Stowarzyszenie Rozwoju Wetliny i Okolic. Wystawę zdjęć oglądać można do 25 lutego 2014 r.

Koncert bluesowy: Outsider Blues
22. lutego 2014, godz. 20:00, Zajazd Pod Caryńską, Ustrzyki Górne

Zajazd Pod Caryńską w Ustrzykach Górnych zaprasza 22 lutego 2014 r. o godz. 20:00 na koncert bluesowy Outsider Blues. Wstęp wolny.

VI Bieg Karczmarzyka
22. lutego 2014, godz. 12:00, Przysłup - Wetlina

22 lutego 2014 r. (ostatnia sobota lutego) o godz. 12:00 obędzie się kolejna edycja Biegu Karczmarzyka. Po raz szósty zapraszamy wszystkich miłośników biegania na nartach do wspólnego pokonania trasy z Przysłupia do Wetliny (11 km). Zasady udziału w imprezie są niezmienne od początku jej istnienia: nie mierzymy czasu, nie wyłaniamy zwycięzców, nie rozdajemy pucharów, dyplomów ani medali pamiątkowych, nie pobieramy również wpisowego. Proponujemy natomiast wspólne pokonanie trasy torowiskiem bieszczadzkiej kolejki leśnej, na starcie czarkę grzańca dla każdego zawodnika, a na mecie miskę bigosu z pajdą chleba. Ten bieg to wspólna zabawa, możliwość wspólnego spędzenia czasu w gronie osób lubiących biegówki.

Brak śniegu nie jest żadną przeszkodą! Jeśli białego puchu będzie zbyt mało by użyć biegówek, planujemy przejść całą trasę piechotą jedynie z samymi kijami. W takim przypadku prawdopodobnie pójdziemy leśną drogą zakładową, przez niektórych zwaną stokówką.

Zgłoszenia:
tel. 664 390 898, oberza.biesisko@gmail.com 
tel. 503 124 654, wetlina@staresiolo.com 
Jeśli będziecie mieli ochotę, wrzucicie coś do puszki z przeznaczeniem na cele statutowe Stowarzyszenia Rozwoju Wetliny i Okolic. :-)

Opowiem Wam o Bieszczadach: Osiemnastowieczne mapy Bieszczadów, najstarsze szlaki handlowe
23. lutego 2014, godz. 18:00, Gminne Centrum Kultury i Ekologii, Cisna

Gminne Centrum Kultury i Ekologii w Cisnej oraz Stowarzyszenie Rozwoju Wetliny i Okolic serdecznie zapraszają na IV spotkanie z cyklu OPOWIEM WAM O BIESZCZADACH. Spotkanie poprowadzi Zbigniew Maj, a tematem będą osiemnastowieczne mapy Bieszczadów oraz najstarsze szlaki handlowe.

Ferie zimowe z warsztatami artystycznymi
15. stycznia – 28. lutego 2014, Pensjonat Horb, Strzebowiska

Gospodarze Pensjonatu Horb w Strzebowiskach zapraszają wszystkich chętnych, dorosłych i dzieci, do udziału w warsztatach artystycznych. Udział w warsztatach może wziąć każdy – nie tylko Goście pensjonatu Horb. Warsztaty odbywać się będą niemal codziennie, od godz. 16:30 i trwać będą około 2 godziny. Koszt uczestnictwa dla dzieci: 30 zł, dla dorosłych: 60 zł. Wszystkie niezbędne informacje dotyczące zapisów i tematu warsztatów znajduje się na stronie:
www.pensjonaty-bieszczady.pl/ferie-artystyczne
Zachęcamy do skorzystania z oferty.

Zajęcia plastyczne dla dzieci i młodzieży (Cisna)
Od 22. stycznia, Gminne Centrum Kultury i Ekologii, Cisna

Gminne Centrum Kultury i Ekologii w Cisnej i Katarzyna Smolarek zapraszają na zajęcia z rysunku młodzież gimnazjalną, która pragnie nauczyć się pięknie rysować i jednocześnie chce rozwinąć swoją wyobraźnię, poczucie piękna i talent. Przykłady tematów wykonywanych prac: Cisna moich marzeń (zastosowanie perspektywy),portret mojego przyjaciela, ulubione zwierzęta, baśniowy krajobraz.
Dzieci od lat 5 do 12 zapraszamy na zajęcia plastyczne, gdzie będziemy wykonywać prace korzystając z różnych technik. Będziemy rysować, tworzyć wydzieranki, kolaże i przestrzenne makiety.
Przykłady tematów wykonywanych prac: Cisna moich marzeń, sylwetka postaci z bajki z elementami ruchomymi, fluorescencyjne maski, zamek z tektury – makieta.
Zajęcia odbywać się będą w środy: grupa młodsza od 14.00 do 16.00, grupa starsza od 16.00 do 18.00.
Prowadząca zajęcia – Katarzyna Smolarek. Pierwsze warsztaty – 22.01.2014 r.
Koszt jednorazowych zajęć 10 zł (zawiera wszystkie potrzebne materiały wykorzystywane przez dzieci i młodzież podczas warsztatów). Zapisy w Gminnym Centrum Kultury i Ekologii (tel. 13 468 64 65).

Koncert – Jacek Kleyff
26. kwietnia 2014, Bacówka Pod Honem, Cisna

Jacek Kleyff to polski bard, poeta, kompozytor, aktor i malarz. Najbardziej znane piosenki w wykonaniu Jacka Kleyffa to: Telewizja (1972), Huśtawki (1973) oraz Nie męcz mnie (1974), wykonywane później przez Kubę Sienkiewicza i Elektryczne Gitary. Wspaniały, niezwykle szanowany człowiek.
Gościnnie wystąpi również Jerzy SŁOMA Słomiński, a na rozgrzewkę zagra polsko-serbski duet Łukasz ZIUTEK Nowak oraz Darko Bugarić.
Impreza z Panem Jackiem będzie miała charakter spotkania z poetą i koncertu na żywo. Rozpocznie się o godzinie 17:00 w dniu 26.04.2014. Wstęp: 30 zł.
Informacje, bilety i rezerwacje: tel. +48 660 116 025, bacowka@podhonem.pl 

Obok staramy się prezentować wszystkie zbliżające się koncerty i inne szeroko rozumiane imprezy kulturalne z obszaru Bieszczadów Wysokich. W związku z tym, że większość osób przyjeżdża w Bieszczady samochodami, będziemy tu wrzucać również co ciekawsze (naszym zdaniem) wydarzenia z okolic Jeziora Solińskiego, Ustrzyk Dolnych czy Leska.

Jeśli brakuje tu informacji o jakimś ciekawym wydarzeniu napisz do nas:
imprezy@bieszczadywysokie.com.

Wszystkie informacje zamieszczamy bez żadnych opłat!

201

 
Informacje o "imprezie" rozsyłane są również mailowo do okolicznych gestorów, którzy (po cichu liczymy) przekażą ją swoim Gościom.

O wydarzeniach informujemy na naszych profilach na stronach Facebook, Google+ oraz Twitter.

Nie archiwizujemy minionych wydarzeń, ponieważ nie widzimy takiej potrzeby. Imprezy które już się odbyły, znikają z tej strony raz na zawsze. Będziemy je jednak zliczać aktualizować licznik "ilości imprez" o jakich informowaliśmy na naszej stronie.